Konferencja podsumowująca działania projektu

konf09W dniu 12 czerwca 2015 r. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze odbyła się konferencja ekonomiczna, która była ostatnim działaniem projektu i zarazem podsumowaniem wszystkich wcześniejszych działań.

Konferencję otworzyła p. Barbara Bogacz-Szczepańska – dyrektor zielonogórskiego Ekonomika, a następnie o założeniach oraz celach projektu opowiedziała p. Agata Ast, która była koordynatorem „Akademii”. Bardzo ciekawych rzeczy można było dowiedzieć się z wystąpienia p. Łukasza Puchalskiego, managera Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości – dla osób myślących o założeniu własnego biznesu mogła to być znakomita inspiracja. Po przedstawieniu rezultatów projektu z lekkim „przymrużeniem” oka przez p. Przemysława Świtka oraz po krótkiej ocenie działań przez uczestników – Kasię Walkowiak i Wojtka Wojewskiego, głos zabrał kolejny gość – p. dr Janusz Śnihur z Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Zielonogórskiego. W bardzo interesujący sposób mówił on o sztuce promocji firmy.

Następnie wszyscy uczestnicy konferencji mieli możliwość obejrzenia filmu opowiadającego o poszczególnych działaniach z humorystycznymi komentarzami. Po półgodzinnej przerwie na kawę i poczęstunek beneficjenci otrzymali certyfikaty ukończenia projektu oraz materiały promocyjne (m. in. pendrive’y, foldery promujące projekt).